Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Menu
popis

Vietnam - velký okruh

Vietnam Od 58 990,- Kč

O Amitours

Cestovní kancelář Amitours byla založena v roce 1992. Naší specializací jsou autobusové zájezdy do Švýcarska po celý rok - na jaře a na podzim poznávací, v létě převážně pobytové s výlety, lehkou pěší turistikou či s návštěvou termálních lázní, v zimě lyžařské. Kromě toho pořádáme i další zájezdy do ostatních evropských zemí a pro kolektivy zpracujeme a zajistíme zájezdy v termínech a do míst podle přání skupiny.Velký důraz klademe na spokojenost našich klientů a ke každému z nich máme individuální přístup.Výsledkem toho je mnoho stálých klientů, kteří s námi cestují již od doby vzniku CK. Zájezdy jsou vedeny zkušenými průvodci, kteří danou oblast dobře znají a jsou klientům k dispozici v maximální možné míře.

Cestovní kancelář je dle zákona č.159/1999Sb. pojištěna proti úpadku u pojišťovny Generali.

AMITOURS CK - Specialista na zájezdy do Švýcarska - idatabaze.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - idatabaze.cz

Norské fjordy - letecky

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na vás dovolená v Norsku, jak má být. Zájezd obsahuje dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu – a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Budeme moci dobře poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny. Dalším pěkným zážitkem je cesta ke splazu Briksdalsbreen největšího kontinentálního ledovce Jostedalsbreen. Město Ålesund patří k nejkrásnějším sídlům v Norsku a můžeme zde navštívit unikátní mořské akvárium. Zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen.

Program

 1. Den: Odlet z Prahy dle termínu a letových řádů, které nejsou v době tisku katalogu známy. Po příletu, který za dobrého počasí patří k nejkrásnějším na světě, odjezd na ubytování mimo centrum Bergenu.
 2. Den: Prohlídka druhého největšího města Norska – BERGENU – začneme procházkou po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO). Zájemci pak budou mít možnost podívat se na vyhlídku Floyen, kam se lze, podobně jako na pražský Petřín, svézt pozemní lanovou dráhou. Světlo je na severu v letních měsících dlouho do noci, proto ještě navečer odjedeme mimo Bergen na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
 3. Den: Dnešek již bude zcela ve znamení fjordů a ledovců. Přes dříve nejdelší fjord světa Sognefjorden poplujeme trajektem. Pokračujeme malebnými sceneriemi norské přírody, kolem fjordů, údolími vymodelovanými ledovcem i serpentinami přes horské hřebeny. Odpoledne budeme mít čas na cca 2-3hodinovou vycházku za pohledy na ledovcový splaz BRIKSDALSBREEN, který již ustoupil vysoko nad skálu a vytváří pod sebou ledovcovou lagunu. Splaz je součástí největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN . Pokud bude dostatek času a bude nám přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 497 m n. m.), odkud jsou za dobrého počasí vidět okolní ledovcová a sněhová pole a konec fjordu GEIRANGER hluboko v údolí. Navečer nás čeká další atraktivní program – plavba po fjordu GEIRANGER (UNESCO), mj. kolem vodopádů Sedm sester a Nápadník. Plavba je v ceně zájezdu. Poté dojedeme na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
 4. Den: Mezi nejkrásněji situovaná sídla Norska patří přístavní město ALESUND , postavené na několika ostrovech. Město navštívíme po překonání Storfjordu trajektem. Alesund v roce 1904 vyhořel a nové centrum bylo vybudováno ve stylu Art nouveau. Budeme mít možnost navštívit jedno z největších mořských akvárií v severní Evropě nebo Centrum secesní architektury. Později odpoledne se autobusem vydáme na vrchol slavné silnice Trollstigen (Trolí stezka), kde se nachází i moderní vyhlídka. Odjezd na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
 5. Den: Dopoledne si nejprve prohlédneme sloupový kostel v Ringebu nad údolím Gudbrandsdalen, jímž poté dojedeme do olympijského LILLEHAMMERU . Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal zahajovací i závěrečný ceremoniál ZOH 1994. Přesun do hlavního města OSLA . Při odpolední procházce městem uvidíme jednu z moderních dominant města – budovu Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Večer si zajdeme do parku Frogner. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, vč. symbolu města – Sinnataggen (v překl. Vztekající se chlapeček), fontánou, monolitem a dalšími sochami tohoto nejznámějšího norského sochaře. Ubytování mimo centrum města, večeře je v ceně zájezdu. V termínu od 10. 6. nocleh navíc v Gjoviku (další olympijské město u jezera Mjosa). Navíc uvidíme mj. divokou přírodu u ledovcové řeky Sjoa, kde se zajdeme podívat na soutěsku Rytířův skok.
 6. Den: Velkým pojmem pro všechny návštěvníky OSLA je poloostrov muzeí Bygdoy , na který lze doplout lodičkou. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikinské lodě staré více než tisíc let anebo zajít do muzea námořní plavby. Závěrem našeho pobytu v Norsku se podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo a přiléhající fjord. Přesun na letiště a odlet do Prahy. Program v Oslu v termínu 10.6.–16.6. bude rozložen do 6. a 7. dne.

Ubytovnání

Hostel

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze

Termíny

DatumDélkaCena od
10. 6. - 16. 6.7 dní31 500,- KčVíce o ceně
Dospělí31 500,-
11. 7. - 16. 7.6 dní30 900,- KčVíce o ceně
Dospělí30 900,-
28. 7. - 2. 8.6 dní30 900,- KčVíce o ceně
Dospělí30 900,-

Cena zahrnuje

 • průvodce
 • plavbu po Geirangerfjordu
 • zpáteční letenku z Prahy včetně letištních tax
 • 5x (*6x) ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v turistických hotelech
 • vnitrostátní trajekty
 • 4x večeři
 • dopravu autobusem v Norsku
 • 5x (*6x) snídani
 • pojištění léčebných výloh a storna do 15 000 Kč

Fakultativně

 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na ověření v CK - omezený počet
 • rozšířené pojištění storna do 40 000 Kč
 • svoz z Brna linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem (min. 3 os.)

Rychlý kontakt

Najdete nás na adrese:
Prosecká 688/105
Praha 9
190 00

Otevírací doba:
po: 12 - 16 hod
út: 12 - 17 hod
čt: 12 - 17 hod

Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze AKCE a LAST MINUTE?