Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Menu
popis

Národní parky západní Kanady a severozápadního USA

Spojené státy americké Od 72 990,- Kč

O Amitours

Cestovní kancelář Amitours byla založena v roce 1992. Naší specializací jsou autobusové zájezdy do Švýcarska po celý rok - na jaře a na podzim poznávací, v létě převážně pobytové s výlety, lehkou pěší turistikou či s návštěvou termálních lázní, v zimě lyžařské. Kromě toho pořádáme i další zájezdy do ostatních evropských zemí a pro kolektivy zpracujeme a zajistíme zájezdy v termínech a do míst podle přání skupiny.Velký důraz klademe na spokojenost našich klientů a ke každému z nich máme individuální přístup.Výsledkem toho je mnoho stálých klientů, kteří s námi cestují již od doby vzniku CK. Zájezdy jsou vedeny zkušenými průvodci, kteří danou oblast dobře znají a jsou klientům k dispozici v maximální možné míře.

Cestovní kancelář je dle zákona č.159/1999Sb. pojištěna proti úpadku u pojišťovny Generali.

AMITOURS CK - Specialista na zájezdy do Švýcarska - idatabaze.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - idatabaze.cz

Kykladské ostrovy Paros a Santorini

Pobyt na mramorovém ostrově Paros je určen romantickým duším, které láká pohádkové prostředí řeckých ostrovů. Jeho návštěvou pochopíme, proč je tento odlehlý kout Evropy označován za svět snů. Pokud nás omrzí odpočinek na pláži ostrova Paros, můžeme se vydat na procházky bílými kubistickými městečky a vystoupit na vyhlídky obklopené mořem a řetězcem dalších ostrovů. Lodní výlety nás zavedou na vyhlášená místa Kykladského souostroví: na domnělou Atlantidu Santorin s fantastickou kalderou, na Délos se zachovalým antickým velkoměstem, na vyhlášený Mykonos nebo největší Naxos. Protože vstupní bránou do světa Kykladských ostrovů bude Iráklio na Krétě, můžeme nahlédnout i do tajů minojské kultury.

Program

 1. Den: Ráno odlet z Prahy na Krétu , transfer do hotelu. Prohlídka krétské metropole IRAKLIO , benátské hradby a pevnost, bazary a muzeum minojské kultury. Možnost výletu místní dopravou do KNOSSU (UNESCO), palác minojských králů, Daidalův labyrint.
 2. Den: Po snídani lodí na OSTROV SANTORINI . Transfer z přístavu na ubytování. Návštěva starověkého minojského města AKROTIRI a prohlídka santorinské metropole FIRY, hezké výhledy na kalderu, bílá architektura na temném vulkánu, krásné západy slunce.
 3. Den: Dopoledne městečko Fira nebo fakult. plavba po kaldeře, která vznikla po výbuchu sopky ve 3. stol. př. n. l. a výstup na kouřící sopku NEA KAMENI. Koupání v sopkou vyhřívaném moři u ostrůvku Palea Kameni, který má své vlastní sirné prameny. Výlet lokálním busem do nejfotogeničtějšího městečka v Řecku OIA s modrobílými domečky, pozorování západu slunce nad kalderou.
 4. Den: OSTROV PAROS , centrum KYKLADSKÝCH OSTROVŮ , transfer na ubytování do hotelu v letovisku Parikia, které je zároveň hlavním městem ostrova. Upravené bílé městečko nabízí obchůdky, taverny, půjčovny kol, skútrů a aut. Koupání na písečné pláži, v podvečer procházka uličkami Parikie s typickou modrobílou kykladskou architekturkou a snad nejzajímavějším kostelem Kykladských ostrovů.
 5. Den: Pobyt u moře. Pro zájemce polodenní fakult. výlet na ostrůvek ANTIPAROS s proslulou krasovou jeskyní a středověkou pevností kastro, která sloužila benátských obchodníkům jako obranná pevnost proti pirátům.
 6. Den: Pobyt u moře, variantně výlet místním busem po ostrově Paros, rybářské městečko NAUSSA, vnitrozemská vesnice LEFKES a mramorové lomy.
 7. Den: Pobyt u moře. Fakultativně výlet na nedaleký OSTROV NAXOS , největší a nejúrodnější z kykladských ostrovů. Mezi nejkrásnější místa na ostrově patří hlavní město Chora, z něhož vybíhá hráz spojující Naxos s malým ostrůvkem Palatia, na němž se dochovaly zbytky starověkého Apollonova chrámu, kde podle pověsti zanechal Theseus Ariadnu cestou z Kréty . Po procházce uličkami hlavního města možnost koupání na pláži.
 8. Den: Pobyt u moře, variantně celodenní fakult. výlet na ostrov bílé kubické architektury MYKONOS a na posvátný antický ostrov DÉLOS (UNESCO) s množstvím starověkých památek.
 9. Den: Přeplujeme na ostrov Kréta , individuální volno, nocleh.
 10. Den: Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Ubytovnání

Hotel

Doprava

Letecky

Strava

Snídaně

Termíny

DatumDélkaCena od
13. 9. - 22. 9.10 dní28 990,- KčVíce o ceně
Dospělí28 990,-

Cena zahrnuje

 • průvodce
 • 9x ubytování v hotelu se snídaní – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (2x hotel v Irakliu, 2x na Santorini, 5x hotel/aparthotel na Parosu)
 • leteckou přepravu Praha – Iraklio – Praha
 • lodní dopravu na ostrovy Santorini a Paros
 • transfery z/na hotel
 • let. taxy a poplatky

Cena nezahrnuje

 • Pobytová taxa není v ceně (platí se na místě).

Fakultativně

 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení
 • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč

Rychlý kontakt

Najdete nás na adrese:
Prosecká 688/105
Praha 9
190 00

Otevírací doba:
po: 12 - 16 hod
út: 12 - 17 hod
čt: 12 - 17 hod

Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze AKCE a LAST MINUTE?