Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Menu

O Amitours

Cestovní kancelář Amitours byla založena v roce 1992. Naší specializací jsou autobusové zájezdy do Švýcarska po celý rok - na jaře a na podzim poznávací, v létě převážně pobytové s výlety, lehkou pěší turistikou či s návštěvou termálních lázní, v zimě lyžařské. Kromě toho pořádáme i další zájezdy do ostatních evropských zemí a pro kolektivy zpracujeme a zajistíme zájezdy v termínech a do míst podle přání skupiny.Velký důraz klademe na spokojenost našich klientů a ke každému z nich máme individuální přístup.Výsledkem toho je mnoho stálých klientů, kteří s námi cestují již od doby vzniku CK. Zájezdy jsou vedeny zkušenými průvodci, kteří danou oblast dobře znají a jsou klientům k dispozici v maximální možné míře.

Cestovní kancelář je dle zákona č.159/1999Sb. pojištěna proti úpadku u pojišťovny Generali.

AMITOURS CK - Specialista na zájezdy do Švýcarska - idatabaze.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - idatabaze.cz

Tibet a Nepál - na střechu světa pod Mt. Everest

Od r. 2006 se dá do Tibetu dostat po jedinečné čching-chajské železnici, které místní přezdívají „cesta do nebes“. 80% trati leží v nadm. výšce přes 4 000 metrů. A právě touto železnicí se dostaneme na „střechu světa“, do Tibetu, kolébky jedinečných náboženství, země obrovských horských masivů, nekonečných bílých ledovců a několika nejvyšších vrcholů na světě. Říjen a listopad se v Tibetu považují za nejlepší měsíce pro návštěvu kvůli jasné a čisté obloze a největší šanci vidět himálajské osmitisícovky. Zároveň je zde již po vrcholné sezóně a tedy mnohem méně turistů. Zájezd připravila a průvodcuje Mgr. Lucie Leikepová. Upozorňujeme, že zájezd je náročnější, protože se několik dní stráví v nadm. výšce kolem 5000 metrů.

Program

 1. Den: Odlet z Prahy do Číny do Chengdu.
 2. Den: Přílet do CHENGDU , dle času příletu program. Večer transfer na nádraží a začínáme 36 hodinovou jízdu vlakem do tibetské Lhasy (4lůžková kupé).
 3. Den: Celodenní přejezd vlakem Qinghajskou drahou do Lhasy , cestou překonáme nejvyšší bod v 5 072 m.
 4. Den: Ráno příjezd do Lhasy . Klášter DREPUNG - jeden z nejvýznamnějších a největších klášterů tibetské sekty Gelugpa. LHASA - prohlídka hlavního města Tibetu a centra lámaistického buddhismu: nejposvátnější tibetský chrám Džokhang (UNESCO) a ulice Barkhor - poutní okruh, kam míří poutníci z celého Tibetu .
 5. Den: LHASA : palác Potála (UNESCO) - bývalé sídlo dalajlámů. KLÁŠTER SERA - 2. největší a nejvýznamnější klášter tibetské sekty Gelugpa.
 6. Den: KLÁŠTER GANDÄN 4 300 metrů vysoko. Bývalé letní sídlo dalajlámů NORBULINKA (UNESCO).
 7. Den: Nejstarší tibetský KLÁŠTER SAMJE a sídlo prvních tibetských králů HRAD JUMBULAGANG.
 8. Den: Přejezd do Gyantse. Cestou uvidíme tyrkysově modré jezero YAMDROK-TSO a přejedeme průsmyk Gambala v nadm. výšce 4 990 metrů.
 9. Den: KLÁŠTER PALKHOR-ČCHÖDE s jednou z největších stúp v Asii. Město GYANTSE s mohutnou pevností. Přejezd do SHIGATSE a návštěva KLÁŠTERA TASHILINPO , jednoho z nejhonosnějších tibetských klášterů a sídlo pančenlamů.
 10. Den: Klášter SAKYA, který je označován za druhý Dunhuang, protože hostí sbírku více než 40 000 knih.
 11. Den: Přejezd k nejvýše položenému klášteru na světě RONGHPU (4 900 metrů) a prohlídka tohoto jedinečného kláštera. Zároveň se dostaneme do blízkosti hned několika osmitisícových vrcholů: Čo Oju, Mt. Everest, Lhotse a Makalu.
 12. Den: EVEREST BASE CAMP (5 200 metrů), pěšky cca 4 km do základního tábora pod nejvyšší horou světa Mt. Everestem. Přejezd pod nejnižší osmitisícovkou Šišapangma k nepálské hranici.
 13. Den: Přejezd přes hranice do zalesněného údolí Nepálu.
 14. Den: Celodenní výlet: BHATAPUR – jedno ze tří nepálských královských měst: náměstí Dattatraja se stejnojmenným chrámem, náměstí Taumádhi se dvěma chrámy (Bhairava a Njatapóla) s pětistupňovou pagodou, která je nejvyšší v údolí Káthmándú. Nejzachovalejší palácové náměstí Darbar.
 15. Den: Celodenní výlet v oblasti Káthmándú: chrám Pashupatinath (UNESCO) - centrum hinduismu se spalovacími gháty, nejvýznamnější poutní místo pro všechny hinduisty v Nepálu. Stúpa Bódhnáth, kde se soustředí většina tibetské emigrace, jsou zde uloženy Buddhovy ostatky. Tzv. Opičí chrám se stúpou Swayambhunath – nejstarší stúpa v Nepálu (UNESCO). Večer nebo 16. den ráno odlet.
 16. Den: Přílet do ČR.

Ubytovnání

Hotel

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze

Termíny

DatumDélkaCena od
19. 10. - 2. 11.16 dní89 990,- KčVíce o ceně
Dospělí91 990,-Last minute!

Cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Chengdu a Kathmandu - Praha
 • vlak Chengdu - Lhasa (4lůžková kupé)
 • veškeré transfery a dopravu autobusem nebo minibusy, případně jeepy
 • místního (tibetský a nepálský) a českého průvodce
 • 11-12x ubytování dle programu (většinou hotely kategorie 3*, 1x ubytovna v oblasti kláštera Rongpu pod Everestem)
 • vstupy dle programu
 • povolení pro vstup do Tibetu
 • 11-12x polopenzi (během jízdy vlakem bez stravy)

Cena nezahrnuje

 • vízum do Číny (budeme včas informovat, spropitné, vízum do Nepálu - uděluje se na hranicích, cena cca 25 USD)
 • Spropitné

Fakultativně

 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení)
 • pojištění léčebných výloh a storna do 80 000 Kč

Slevy

 • Nižší cena platí při přihlášení do 28.2.2019.

Rychlý kontakt

Najdete nás na adrese:
Prosecká 688/105
Praha 9
190 00

Otevírací doba:
po: 12 - 16 hod
út: 12 - 17 hod
čt: 12 - 17 hod

Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze AKCE a LAST MINUTE?